- Zadzwoń: 536 111 234 lub napisz: sklep@e-bagazniki.pl
Jazda rowerem to dla wielu źródło niekończącej się radości i ekscytacji. Niektórzy traktują jednoślad jako alternatywny środek komunikacji, dla innych jest on ulubionym hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Bez względu na to, w jakich okolicznościach używasz roweru, sprawdź jakie akcesoria dodatkowe warto dokupić przed nadchodzącym sezonem.
Jeździsz rowerem do pracy, aby uniknąć niekończących się korków, zatłoczonych autobusów i zaoszczędzić na paliwie? A może odliczasz dni do weekendu, kiedy to sam, z rodziną lub przyjaciółmi wskoczysz na jednoślad i pomkniesz na pełną wrażeń przejażdżkę? Trenujesz kolarstwo, jeździsz rowerem po górach, ścigasz się, przygotowujesz się do udziału w maratonie? To ważne, aby stan techniczny Twojego sprzętu sportowego był dobry, a sam jednoślad gotowy do wyzwań, które podejmujesz. Nie mniej istotne jest dodatkowe wyposażenie, które podniesie komfort i bezpieczeństwo jazdy. Oprócz oświetlenia, elementów odblaskowych, pompek, uchwytów do mocowania smartfona będą to sakwy rowerowe. Podpowiemy Ci, na jakie modele warto zwrócić uwagę podczas wiosennych zakupów.
Sakwy dla rowerzystów w mieście
Wiele osób jest zmuszonych do rezygnacji z roweru w mieście, skarżąc się na brak miejsca do przewożenia bagażu. Rzeczywiście, jadąc do pracy czy szkoły na rowerze musisz zabrać ze sobą plecak czy torbę. Inną kwestią pozostają zakupy spożywcze, które wielu z nas robi w drodze powrotnej do domu. Wieszanie siatek na kierownicy lub trzymanie ich w ręce, podobnie jak przewieszanie torby i plecaka przez ramię, nie tylko znacznie obniża komfort jazdy, ale też jej bezpieczeństwo. Trudno utrzymać równowagę, zwłaszcza, kiedy w zatłoczonym mieście jesteś zmuszony lawirować między autami i pieszymi. Tymczasem doposażenie jednośladu w sakwę wyeliminuje większość problemów, przywracając Ci radość z jazdy rowerem.
Torby i sakwy na dalsze trasy
Sakwa pozostaje niezbędnym gadżetem dla tych rowerzystów, którzy jazdę jednośladem traktują jako hobby. Wyruszając w trasę za miasto, kiedy masz do pokonania kilkadziesiąt kilometrów, a także w górach nigdy nie wiesz, jaka pogoda Cię zaskoczy. Aby optymalnie przygotować się na odparcie ataków kapryśnej aury, do podręcznej sakwy spakuj pelerynę, kurtkę przeciwdeszczową lub odzież zamienną. Wiele osób w ten sposób decyduje się przewozić kompaktową apteczkę czy energetyczny prowiant.
Jakie sakwy rowerowe wybrać?
Producenci proponują sakwy rowerowe w różnych typach i rozmiarach. Do wyboru pozostaje także ich kolorystyka, co jest ważne dla estetów. Jednak jako odpowiedzialny rowerzysta, skup się szczególnie na aspektach funkcjonalnych. Zwróć uwagę na to, aby wybrana sakwa:
● była wodoodporna i miała zgrzewaną konstrukcję. Tym samym przewożony w niej ładunek będzie zabezpieczony na wypadek deszczu lub jazdy po bryzgającym błocie,
● miała elementy odblaskowe, które czynią ją widoczną z daleka, również po zapadnięciu zmroku,
● była łatwa i szybka w montażu, najlepiej jeśli ma uchwyty i mocowania magnetyczne,
● miała przemyślane wyposażenie, tzn. zamykane kieszonki i oddzielne przegródki, które ułatwią organizację i stabilizację przewożonych przedmiotów.
● miała optymalną pojemność —nie kupuj zbyt dużej sakwy, jeśli nie planujesz wymagających, długich wypraw. Sporo zmieszczą, ale mogą też niepotrzebnie obciążać rower. Do jazdy miejskiej optymalne będą modele 30 i 40 litrów. W dalsze trasy warto rozważyć nawet sakwy 60- litrowe. Zauważ, że najczęściej są one sprzedawane w kompletach, po dwie sztuki. Zatem do osobistego rozważenia pozostaje nie tylko pojemność, ale także ilość sakw.
Ze względu na duży wybór modeli sakw rowerowych dostępnych na rynku, przed zakupem warto poświęcić nieco czasu, aby sprecyzować własne potrzeby i znaleźć produkt idealny. Wiemy już, że idealny oznacza dopasowany do roweru i oczekiwań użytkownika. W tych poszukiwaniach warto bliżej przyjrzeć się ofercie czołowych producentów, w tym marce Thule. Oprócz typowych sakw na bagażnik proponuje ona także mniejsze torby mocowane na kierownicy.